Bulharsko 2008

Když zaburácely motory letadla společnosti Travel Service a vznesli jsme se do vzduchu, nikdo nepochyboval o tom, že letíme do Primorska, do hotelu Belvedere, kde každoročně pořádáme ozdravně-rehabilitační pobyt pro děti po prodělaném popáleninovém úrazu a kde se nám tolik líbí. Tentokrát to bylo 1.6.2008 – symbolicky ve svátek dětí.

Letěli jsme již počtvrté, díky cestovní kanceláři Alexandria, která nám tento pobyt zprostředkovává a sponzoruje. Opět byli kolem nás milí lidé a příjemné prostředí hotelového komplexu Belvedere.

Malá změna se však odehrála. První rok jsme měli s sebou pět bulharských dětí s jejich vedoucí a zároveň tlumočnicí Angelinou. Byly to děti po prodělaném popáleninovém úrazu jako naše. Všichni se brzy skamarádili, jazyková bariéra téměř zmizela a pokud byl nějaký dorozumívací problém, vyřešila ho Angelina.

Všichni dohromady jsme hráli hry a bavili se. Kromě her a koupání jsme byli v aquaparku, na projížďce plachetnicí a měli jsme diskotéku. Dostali jsme trička s logem Bolíta (děkujeme Tonymu) a spoustu jiných cen a dárečků.

Musíme na tomto místě poděkovat i starším dětem, které nám letos moc pomohli s péčí o ty mladší. Bylo to moc znát. Tak dík Petře, Petrovi, druhému Petrovi a Rosťovi za pomoc.

Vraceli jsme se 8.6.2008 a vůbec se nám nechtělo.