Bulharsko 2012

V Bulharsku bylo nádherné počasí, teplé moře, spousta legrace a pohody. Byly jsme jako děti přesně napůl (8 starších a 8 mladších), a tak měl každý z malých svého velkého bodyguarda. Všechny soutěže a hry se každé dvojici sčítaly a po urputných bojích na čele soutěže vyhrála Lída s Honzou (Cibulkou).

Byly jsme na dvou výletech. Malí jeli na jedno odpoledne do rezervace s řekou Ropotamo, kde se svezli na lodi po řece, viděli želvy a místní faunu a flóru. Velcí jeli na Nesebar na celý den lodí ze Sozopolu. Na moři byly poměrně velké vlny, houpalo se to a cákalo, takže někteří byli mokří, jiným nebylo úplně do zpěvu. Ale všichni to nakonec zvládli.
Proběhl i rušný den v aquaparku, jezdilo se na všem, včetně U – rampy, měli jsme všichni skvělou zmrzlinu, hráli jsme si se šaškem a plavali v líné řece.

Prožili jsme i neatraktivní chvilky při učení, někteří museli dodělávat úkoly ze školy, a tak většinou při poledním odpočinku se psala písmenka, anglická slovíčka, učil se dějepis aj.

Byli okolo nás samí milí lidé, hotel Belvedere fungoval jako vždy naprosto bezchybně.

Vůbec se nám nechtělo domů, jen trochu Verče a Julince, ta se ještě těšila do školy.

Ale jsme zpátky a musíme zase rok počkat, snad vyjde další moře….

Děkujeme všem sponzorům, kteří se podíleli na tomto zájezdu, děkujeme Pavlovi za vzornou fotodokumentaci, děkujeme Honzovi, Martině, Věrce, Petře. Vzpomínali jsme na Martu svačinářku, na Rosťu s Petrem, na Vaška a na pana doktora Zajíčka, který s námi letos nemohl odletět. Tak snad příště jim to vyjde. AHOJ všem dětem a rodičům, včetně Moravy.