Fotografové pro Bolíto

Nápad uspořádat dražbu fotografií špičkových českých fotografů vzešel od fotografky Jarmily Štukové (www.jarmilastukova.com) na základě jejích zkušeností s natáčením a fotografováním popálených pacientů. Ve spolupráci s Robertem Zajíčkem a Lenkou Šetelíkovou vymysleli koncept celého večera.

Jam Café na Národní třídě v Praze hostilo 4.5.2017 všechny zúčastněné důležité osoby mezi kterými nechyběla Jarmila Štuková, fotografové, dražitelé, licitátor Oto Klempíř ze skupiny JAR, skupina Wohnout s houslistou Vojtou Lavičkou, Tomáš Klus a spousta dalších úžasných lidí. A samozřejmě ti, o které šlo nejvíc – děti i dospělí, kteří prodělali popáleninový úraz.

Fotografové, kteří věnovali svá díla do dražby patří ke špičce ve svém oboru a svými fotografiemi vydražili 155 500,- Kč. Peníze jsou určeny především na čtyřdenní zážitkový kurz „přežití“ pro náctileté a jejich kamarády, kterému bude velet přední český expert na přežití Miroslav Pasterčík.

Velké sluníčko v logu Bolíto a velký dík patří všem, kdo smysluplnou dražbu v příjemném prostředí s úžasnými lidmi uspořádali, přišli na ni a podpořili dobrou věc.