Go za Gorilou!

Projekt Go za Gorilou, který se uskutečnil na přelomu loňského a letošního roku, v sobě spojuje vášeň pro dobrou kávu a exotiku spolu s chutí pomáhat ohroženým tvorům a to jak lidským tak i zvířecím. Je to příběh o naději, naplňování klukovských snů a možnosti měnit svět kolem sebe k lepšímu.

Během loňského roku mohli fanoušci kávové značky Mountain Gorilla Coffee svými nákupy přispět na dobrou věc a současně vyhrát cestu do africké Ugandy na horské gorily.  Prostřednictvím komunitního projektu Prima Svět putovalo pět korun z každé prodané kávy a čokolády organizaci Gorilla Doctors, pečující o poslední zbylé ohrožené horské gorily v ugandských horách. Druhá pětikoruna mířila ke spolku Bolíto, který pomáhá dětem s popáleninami překonávat těžký životní úděl v důsledku vážných úrazů. Celkem se takto vybralo kolem devadesáti tisíc korun. Z části určené pro spolek Bolíto se spolufinancuje nový dětský koutek na Klinice popáleninové medicíny VFN Královské Vinohrady.

Letenku na expedici Go za Gorilou nakonec vyhrál milovník kávy a IT specialista Milan Suchý.  K němu se přidal také patron značky Mountain Gorilla zpěvák Kamil Střihavka, desetiletý Papík Zeman, který před pár lety utrpěl vážný popáleninový úraz a jako odborný garant i ošetřovatel a „gorilí táta“ Marek Ždánský.

Celou expedici Go za Gorilou sledovali s kamerami dokumentaristé Jarmila Štuková a Jan Gregor. Jejich film zachycuje cestu této věkově i profesně nesourodé skupiny lidí, kteří by se za normálních okolností pravděpodobně nikdy nesetkali. Dala je však dohromady touha po dobrodružství, chuť cestovat do neznámých krajů a vůle překonávat životní překážky. Interakce těchto cestovatelů, záběry nádherné africké krajiny a divokých zvířat provázejí celý film. Film bude mít premiéru na televizním kanálu Prima ZOOM v sobotu 18. května 2019 ve 20,00 hodin.