Pohádkový pomeranč

Pohádkový pomeranč je tradiční charitativní akce každoročně pořádaná tetovacím studiem Inkoust Tattoo. Jeho renomovaní tatéři v čele s Lukášem Poláčkem vytetují na pomeranče nejrůznější pohádkové postavičky a následně svá díla vydraží. Výtěžek vždy věnují nějakému smysluplnému projektu, který pomáhá. Letos se vydražilo téměř 140 tisíc korun, které putovaly na účet spolku Bolíto pomáhajícímu popáleným dětem.

Digitální zrcadlovka Canon 700D je první překapení, které za peníze z dražby spolek Bolíto nadělil čtrnáctiletému Samuelovi. Chlapec před rokem utrpěl popáleniny na třech čtvrtinách těla. Jeho přežití se tehdy rovnalo zázraku. Samuel dnes žije “klasickým” způsobem života čtrnáctiletého kluka. Mimo jiné chodí boxovat, hraje šachy a má oko na focení. Nejen oko, zasazování obrazu do neotřelé kompozice ho moc baví a jeho snem je stát se uznávaným fotografem. A díky svému novému fotoaparátu je svému cíli zase o něco blíž.

12.2. 2015 Samuel nadšeně převzal fotoaparát i se základním objektivem a vybavením přímo z rukou tatéra Lukáše Poláčka v jeho studiu Inkoust Tattoo a fotoreportérka Jarmila Štuková si pro mladého fotografa připravila workshop se základy focení.