Projekt Barvy dětem II. dokončen

V loňském roce, konkrétně 4.2.2009 byla dokončena první etapa projektu Barvy dětem, jejíž autorkou byla paní Šárka Polak Hejnová. Vznikla nová herna pro děti standardního dětského oddělení.

Další etapa čekala na výměnu oken, která byla provedena FNKV ve 4.čtvrtletí roku 2009.

V průběhu roku 2009 se podařilo oddělení vybavit novými postýlkami, transportním vozíkem pro děti a TV, DVD a PC technikou, díky pomoci firem.Paní Hejnová se pustila do plánování realizace druhé části projektu – výtvarného ztvárnění chodeb, pokojů a ostatních prostor.

I to se podařilo, a tak se v červnu 2010 začalo oddělení oblékat do nového kabátu.

Nejprve byla provedena rekonstrukce dvou WC a sprchy, poté došlo k malování pokojů, chodeb a ostatních místností. Současně s malováním probíhala výměna PVC na chodbách. Všechny tyto úpravy už barevně ladila paní Hejnová.

Na konci června dostával projekt již pevné znaky – poslední víkend v červnu byly nalepeny obrázkové folie na skla oken a vstupních dveří na oddělení, vznikly dřevěné doplňky a nábytek. Přišli nám na pomoc brigádníci od Allen Overy.Poslední fází bylo umístění názvů místností na dveře a zarámování a pověšení dětských kreseb.

Protože dětských pacientů je stále neuvěřitelně velké množství, nedočkalo se oddělení slavnostních poct otevření, ale velmi rychle se nastartoval běžný provoz. A tak všechno vyzkoušeli děti a rodiče naostro.

Na tomto místě bychom chtěli poděkovat firmě Alza, právní kanceláři Allen Overy, firmě Dawson Production, panu Šolcovi, manželům Chvátalovým i dalším, kteří podporují naše občanské sdružení. Děkujeme paní Šárce Polak Hejnové a nadšeným pracovníkům okolo ní, oddělení údržby FNKV, která prováděla ty „nejhorší“ přestavbové práce a malování, firmě Formstav za perfektní a rychlou výměnu PVC a vedení kliniky i ostatním zaměstnancům za vstřícnost při omezení provozu.

Celkové náklady na druhou část projektu byly 760 000,- Kč, včetně vybavení postýlkami a TV,DVD a PC technikou. Není v nich započtena částka na rekonstrukci sociálních zařízení a malování.

Tak ještě jednou – DĚKUJEME VŠEM.