Rafťáci

AHOJ!!! Co jste dělali během prodlouženého víkendu 25. – 28.9.2009? My jsme byli s Bolítem na Vltavě na raftech. V aktivitách nám zrovna tahle činnost chyběla, stejně tak jako lyže nebo snowboardy, ale k těm se snad ještě propracujeme a na žádost dětí vyrazíme někdy na hory…..

Ale vraťme se k víkendu. Z Prahy jsme vyrazili v 17 hodin, jeli jsme do mlýna do Vyššího Brodu k manželům Ouředníkovým. Tam jsme se ubytovali a protože cesta trvala dlouho, šli jsme po ubytování rychle spát, abychom měli dost sil na řádění na raftech.

V sobotu nám Vašek jako vedoucí vodáckého víkendu rozdal pádla, vesty a přilby, určil posádky jednotlivých raftů a nad jezem ve Vyšším Brodě, přímo u mlýna jsme nasedali. Proběhlo i seznámení se všemi potřebami vodáka. První vltavská sprška přišla hned ve šlajsně jezu. Další jez nás čekal na Herbertově, kde jsme se sklouzli z jezu po dřevěné šupně a pak projeli divokou peřejí, pod kterou jsme si dali svačinu. Poslední jez sobotního dne nás čekal na Rožmberku, kde je retardérka. Prosvištěli jsme skrz ni a pod jezem naše sobotní plavba skončila. Na obědě jsme byli v restauraci U Martina a pak jsme šplhali na hrad Rožmberk. Chodila tam bílá paní Perchta!!! Marta nám tam koupila přívěsky na krk ve tvaru pádla, abychom byli správní vodáci. Autobus nás odvezl zpátky do mlýna, zahráli jsme si vybíjenou a upalovali jsme na večeři. Po večeři jsme hráli na sardele, to se nedá vyprávět!!!

V neděli nás autobus odvezl do Českého Krumlova, nasedli jsme do raftů a jeli všechny jezy v Krumlově – je jich pět. Byla to nádhera. Svítilo nám sluníčko, bylo teplo. Retardérku u kláštera jsme dokonce couvali!!!Na jezu pod hradem nám dospěláci ukázali, jak se správně jezdí, všechny nás postupně svezli a pak jsme projížděli ještě jednou celé posádky. Pod mosty jsme řvali speciální pokřik, který nás Vašek naučil. Na obědě jsme byli v pivovaru Eggenberg, byli jsme se podívat na medvědy u zámku a u řeky na novém moderním hřišti. Po návratu do mlýna byl čas už jen na večeři, na sardele a na spánek.

V pondělí jsme po snídani sbalili a odjeli autobusem do Prahy k rodičům. V půl druhé nás měli u sebe.

Víkend se vydařil díky všem zúčastněným, děkujeme manželům Ouředníkovým za poskytnutí ubytování a půjčení raftů, na mlýně bylo nádherně….díky Pepovi Šárkovi za pohodovou a bezproblémovou dopravu a všem, co byli s námi – dětem i dospělým za super víkend. AHOJ!!!