Řecko

Jak jsme se vydali za želvami na Zakynthos

CK Alexandria nám v tomto roce nabídla pobyt pro děti na řeckém ostrově Zakynthos, v oblasti Agios Sostis v hotelu Teresa. Rádi jsme tuto nabídku přijali a 28.5.2010 jsme odlétali na Zakynthos. Úžasná voda v moři, velmi hezké prostředí, chybělo nám jen hřiště, na kterém bychom se mohli trochu vydovádět s míčem. Řekové na něm celý týden pracovali, ale marně, do našeho odletu hotové nebylo. Tak jsme se museli spokojit s omezeným prostorem na pláži a u hotelového bazénu.

Počasí se střídalo, chvíli sluníčko, chvíli mraky, ale celkově bylo fajn. Když bylo zamračeno, vydali jsme se do města nebo na procházku po pláži. 1.6.2010 jsme oslavili den dětí.

Předposlední den pobytu jsme jeli „ponorkou“ s proskleným dnem, která nás odvezla na moře za velkými želvami Caretta caretta, které snášejí vejce na želvím ostrově právě naproti oblasti Agios Sostis. Jednou, když jsme byli na procházce jsme je viděli plavat cca 50 m od břehu a potom jsme je pozorovali z ponorky. Výlet jsme dostali jako dárek od majitele hotelu Teresa, zprostředkoval ho spolu s Katkou – delegátkou CK Alexandria.

Jinak jsme hráli různé hry, vyhráli „Péťovci“, večer jsme chodili na dětskou diskotéku s Haničkou – animátorkou CK Alexandria. Byla k neutahání. Jídlo a pití v rámci all inclusive nemělo chybu – ovoce, zmrzlina a nealko nápoje všeho druhu u dětí vyhrávali. Pak také hranolky s kečupem!!! Čekali jsme, kdy budeme mít z dětí hranolky. Zakynthos jsme opouštěli neradi 4.6.2010.

Krásné chvíle na tomto ostrově jsme mohli strávit díky CK Alexandria a díky paní Báře Hrzánové a Příbramskému divadlu, kteří nás finančně podpořili.