Se strašidly na Křivoklátě

Druhý říjnový víkend 8. – 10.10.2010 bylo úžasné počasí. Opravdové „babí léto“. Uspořádali jsme spolu s kamarádkou Bolíta a hlavní sponzorkou této akce Hankou Jurčkovou víkendový pobyt v hotelu Sýkora na Křivoklátě. Byli tam na nás velmi milí a slovo problém neznali. Tam i zpátky nás bezpečně dovezl autobusem Pepa Šárka.

A právě Hanka přinesla do hotelu v pátek večer velké vejce, ze kterého se mělo něco vylíhnout. Do rána se nám vylíhl dinosaurus. Jenže toho jsme museli hlídat, abychom ho pak předali čarodejnici, která nám věznila soba Tima. Ale to je dlouhá historka a takhle to není ono, kdybyste byli s námi, zažili byste to všechno na vlastní kůži.

Hrad jsme „prolezli“ skrz naskrz, průvodce Vilém znal i pohádky, které se tu natáčely. A ve vězení Křivoklátu nám přečetl vzkaz od čarodějnice, jak můžeme soba vysvobodit. Celý den jsme se nezastavili!!! Byla to pěkná dřina. Hledali jsme indicie, pekli buřty, hráli fotbal, plnili úkoly, jen abychom se k sobovi dostali. Dočkali jsme se až večer. Byla už tma, hrad byl strašidelný, na hradbách stáli rytíři v brnění….Ale měli jsme všechno co čarodějnice chtěla, vysvobodili jsme soba, našli poklad a všechno dobře dopadlo.

V neděli jsme ještě navštívili podzemí, kde bylo plno strašidel, příběhů, středověkého mučení, ale taky vodník, který se prý jako nadpřirozená bytost vyskytuje pouze v Česku. Pak jsme stříleli z kuše a luku.

Hanka nám rozdala sladké balíčky, adventní kalendáře a účastnické listy, od Moniky jsme dostali křivoklátské medaile – každá něco symbolizovala.

Naše velké poděkování patří manželům Monice a Luďkovi Frenclovým – „strážcům“ Křivoklátu, za pomoc při organizaci víkendu. Připravovali s Haničkou překvapení ,věnovali se nám celou dobu, nic pro ně nebyl problém.

Další dík letí do Lega – v pokladu byli krásné stavebnice pro všechny děti.

A poslední a největší patří Hance – za nápady, organizaci, prostě za všechno, co pro děti vytvořila. Mimo to nás se sobem Timem pozvala na víkend do Lužických hor, takže v únoru jedeme lyžovat. Už se těšíme…