Výroční zpráva 2007

Veřejná zpráva o činnosti sdružení za rok 2007

V roce 2007 se občanské sdružení Bolíto podílelo na následujících aktivitách.

1. projekt „Kouzelná nemocnice“

Stal se stěžejním projektem sdružení za rok 2007. Projekt spočíval v rekonstrukci a výtvarné výzdobě dětské JIP na KPM FNKV v Praze. Do projektu se zapojily následující firmy: SKANSKA a.s., Allen & Overy, ČEPS a.s., Hlavní město Praha, Animatrans s.r.o a celá řada dalších sponzorů. Výtvarné realizace a organizace přestavby se ujala paní Táňa Macholdová. V rekordním čase tří týdnů se podařilo kompletně změnit tvář dětského oddělení. Byla přidána nová světla do chodby, provedena výměna podlahové krytiny s četnými výtvarnými motivy, na boxech a chodbě přibyly interaktivní hry pro děti. Na převazovně jezdí dětem nad hlavou vláček. Podařilo se vybudovat novou hernu se skluzavkou a zařízením. Součástí projektu je i nový dětský koutek v prostorách ambulantního traktu kliniky s motivem dřevěné lodi , posezením pro rodiče a celou řadou nových interaktivních hraček.

“Kouzelná nemocnice“ byla slavnostně otevřena dne 3.4.2007 za účastí ředitele FNKV, zástupců sponzorů a celé řady vzácných hostů.

Slavnostnímu otevření byla přítomna i řada novinářů, projekt byl odprezentován v mnoha médiích a přispěl k vyšší informovanosti o problematice popáleninového úrazu a práce sdružení u široké laické veřejnosti.

O průběhu rekonstrukce byla zhotovena obsáhlá filmová dokumentace, která bude využita na výrobu filmu o práci sdružení. Výroby filmu a „ promotion“ projektu se ujala firma MILD production. Do projektu se aktivně zapojila většina členů sdružení.

 

IMG_0194.jpg 

IMG_0193.jpg 

2. oslava 4. narozenin Bolíta

V měsíci dubnu jsme zorganizovali jednodenní akci pro děti k příležitosti výročí založení sdružení. Organizace se vynikajícím způsobem ujala paní Denisa Manová. Děti navštívily pražskou ZOO, kde proběhla naučná procházka, pokračovali jsme do Mc Donalds restaurace v Praze na Proseku, kde nám nadace Ronalda Mc Donalda věnovala kromě autobusu k celodennímu ježdění i pohoštění spojené s doprovodným programem klauna. Po návštěvě Mc Donalds jsme se přesunuli do bowlingové herny, kde proběhl turnaj a soutěže o ceny. Rodiče dětí, kteří měli zájem, se v průběhu dne mohli setkat s psychologem KPM FNKV panem magistrem Mauerem, který jim byl k dispozici.

3. rehabilitačně ozdravný pobyt – „BOLÍTO camp“ Bulharsko 2007

Hlavním sponzorem pobytu 15 dětí v bulharském Primorsku v červnu 2007 se opět stala CK Alexandria. Tábory popálených dětí u černomořského pobřeží se staly tradicí a setkáváme se s velkým ohlasem jak ze strany dětských pacientů, tak i rodičů. Největší podíl na přípravě a hladkém průběhu pobytů je na týmu složeném z Lenky Šetelíkové, Martiny Formánkové, Marty Touškové, Honzy Daniela, Vaška Šetelíka a Věry Humeňukové. Za tu dobu, co sdružení pořádá tábory, se nám podařilo „ vychovat“ naše první dětské praktikanty , kteří nám pomáhali v organizaci campu. Jejich zapojení do aktivní organizace pobytu a přesunutí části odpovědnosti za menší děti, se nám velmi osvědčilo a plánujeme podobný model využít i v dalších pobytech. Během campu probíhala opět motivační celotýdenní hra zaměřená na zlepšování motorické aktivity dětí. Snažíme se o to, aby se děti naučily spolupracovat a získávat pozitivní motivaci k překonávání následků úrazu.

IMG_3378.jpg

4. prezentace práce sdružení na mezinárodním kongresu European Burn Asociation

V roce 2006 jsem se stal členem Burn Camp Comitee Evropské popáleninové společnosti. Výbor se zabývá organizací campů v Evropě, snaží se zajistit podmínky a návody pro budování nových táborů. Na mezinárodním kongresu EBA v Budapešti, v září 2007, jsem prezentoval přednášku na téma SUPPORT OF PAEDIATRIC BURNS SURVIVORS AT THE DEPARTMENT OF BURNS MEDICINE IN PRAGUE a naskytla se mi tak příležitost ukázat práci sdružení Bolíto na evropské konferenci.

5. výstava fotografií „Bolíto” v hale 3. LF UK.

Jedním z cílů sdružení je informovat o problematice péče o děti s termickým traumatem co největší spektrum lidí ze strany odborné i laické veřejnosti. Zapojením studentů LF UK do práce sdružení je potenciálem do budoucna. V červnu 2007 se nám díky MUC. Martině Hubové, studentce 4. ročníku 3.LF UK ,podařilo v prostorách vstupní haly uspořádat výstavu o dětech po prodělaném popálení. Výstava byla dvojjazyčná, určená pro studenty i pedagogy 3.LF UK.

6. víkendový pobyt pro děti – Putování s rytířem Toulovcem

V říjnu se nám podařilo uspořádat i první víkendový pobyt pro děti v kouzelné krajině českomoravské vrchoviny. Hlavním organizátorem se stala paní Marta Toušková. Výlet do penzionu v Širokém Dole byl určen pro 15 dětí a na financování a organizaci se podílela celá řada sponzorů z okolí Širokého Dolu .Víkend byl spojen s různými hrami, sbíráním hub, návštěvou skalnatého útvaru Toulcovy Maštale. Děti byly zapojeny do celé řady her o ceny. Velmi pozitivní ohlas ze strany dětí je pro nás výzvou k uspořádání dalších víkendových tématických pobytů.

7. hospodaření sdružení.

V roce 2007 jsme získali od sponzorů 529 758.- Kč, ze sbírkového účtu Bolíto bylo převedeno na druhý účet 250 000,- Kč.
Investovali jsme do rekonstrukce dětského oddělení a tvorby dětského koutku v hale Kliniky popáleninové medicíny (Kouzelná nemocnice) částku 595 421,- Kč.
Absolvovali jsme jako každoročně pobyt v bulharském Primorsku v ceně 171 521,- Kč.

A strávili jsme s dětmi podzimní víkend v Širokém Dole u Poličky v ceně 30 250,- Kč.

Veškeré účetnictví je k nahlédnutí u paní Lenky Šetelíkové – vrchní sestry KPM FNKV.

Transakce na účtech jsou díky transparentnímu účtu u e banky veřejně dostupné.

Všem sponzorům sdružení srdečně děkujeme.