Víkend na koních

V dubnu 2008 (25. – 27.4.) jsme strávili krásný víkend v jízdárně Litoboř u Náchoda. Finančně nám ho pomohla zajistit firma Alza.cz.

V pátek jsme vyrazili z Prahy autobusem a dostali jsme se do dopravní zácpy, takže se cesta na statek trochu protáhla, ale nakonec jsme v pořádku dojeli. V sobotu jsme jeli do Ratibořic, do babiččina údolí v povozu se zapřaženými koňmi. Viděli jsme, kde se procházela babička i kde Viktorka zpívala na splavu a byli jsme na prohlídce zámku. Odpoledne jsme hřebelcovali koně, jezdili jsme na nich a v podvečer jsme sledovali, jak se ručně dojí kráva. K večeři byly klobásky z venkovního grilu a udírny. Večer nám psycholog Miloš vyprávěl úžasné pohádky. V neděli jsme zase jezdili, některým to šlo moc dobře. Odpoledne jsme Martině popřáli všechno nejlepší k narozeninám (to byl důvod, proč jsme měli mít s sebou nějakou kytku) a Šárce (majitelce stáje) jsme dali namalované obrázky koní. Při zpáteční cestě už žádné zdržení nebylo, a tak jsme byli u rodičů včas. Naše odmoření jistě dalo práci, strávili jsme dva dny a dvě noci na statku a pro ty, co jsou z města to byl opravdu zážitek.

Dík patří firmě Alza.cz, bez které by to nešlo, paní Tereze, paní Šárce z jízdárny, jejím pomocníkům, Věrce, Andreice a Petrovi z Výhledu i všem ostatním.