Dobrodružství na Lipně

Hned po návratu z Bulharska jsme 22.6.2018 odjížděli se 14 – 17 letými na prodloužený víkend do Nové Pece na Lipně. V plánu byly všechny druhy vody, trocha výcviku a hlavně pobavení. Plány nám trochu překazilo počasí, protože zrovna tyhle čtyři dny do 25.6.2018 byla neskutečná zima. Ale všichni byli super a dali to.

V pátek jsme vyzvedli potřebné věci a přesunuli se na Lipno. Odpoledne bylo jen ubytování, nějaké seznamování a večer jsme seděli u ohně. Dorazili také kluci od speciální armádní jednotky. Sobota se totiž odehrávala pod jejich velením. Trénink obrany, nalodění a vylodění na a ze člunů a večer ostrá akce se záchranou rukojmí a vyzvednutím materiálu. Všechno klapalo jak na drátkách a všichni zúčastnění byli skvělí. Na konci akce dostali vojenské známky se svým jménem a pamětní listy. V neděli jsme vyrazili na Vltavu a sjeli úsek z Pěkné do Nové Pece. Počasí se umoudřilo, a tak i bez deště s občasným vykouknutím sluníčka. I tuhle akci všichni zvládli, patřilo k ní narážení do břehů, do sebe, couvání, podjíždění stromu aj. Ale na základnu se vrátili všichni. V pondělí  jsme brzy ráno sbalili a přesunuli se na Suché Vrbné u Českých Budějovic, kde jsme jezdili na raftech divokou vodu na slalomovém kanále. A to byla tečka za prodlouženým víkendem. V tuhle chvíli už svítilo sluníčko a začalo být i teplo, protože další den nás čekaly poslední dny školy a dospěláky práce =o).

Chtěli bychom poděkovat Michalům a Petrům ze speciální jednotky za výcvik a ukázky, Vaškům za lekce na vodě, řidiči Pepovi, že to s námi celou dobu vydržel, Jarmile za fotodokumentaci a Martině za celodenní péči o nejmladšího „účastníka zájezdu“.